ING draait de rente verder richting de nul. De bank heeft de tienjaarsdepositorente verder verlaagd van 0,65 naar 0,60 procent. In augustus kregen klanten van de bank nog 1,1 procent rente op een tienjaarsdeposito. Een depositorekening is een spaarrekening waar het geld niet vrij opneembaar is. In ruil daarvoor wordt over het algemeen een hogere rente afgegeven.
Opvallend is dat de ING de rente verlaagd en een onderzoek uitvoert, waaruit blijkt dat de meerderheid van de spaarders zijn geld opneemt indien de rente negatief zal worden. De bank heeft een onderzoek uitgevoerd onder 13.000 respondenten uit Europa, de VS en Australie.
Het onderzoek, uitgevoerd door onderzoeksbureau IPSOS, begon met de vraag aan respondenten over de manier waarop ze tot nu toe hebben gereageerd op de lage rentes op spaarrekeningen. Hieruit kwam naar voren dat ongeveer 30 procent hun spaargedrag op basis van de lage rentes heeft aangepast. Nederlanders scoren het laagst uit alle landen met slechts 18 procent.
Daarnaast blijkt dat 77 procent van de klanten het spaargeld van de spaarrekening zal halen indien de spaarrente richting de -0,5 procent zal gaan. In het onderzoek werd de vraag gesteld wat spaarders met het geld zullen doen wanneer ze het van de spaarrekening zullen halen. Respondenten uit de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australie geven aan dat ze de voorkeur geven aan het beleggen van het spaargeld. In andere Europese landen gaat de voorkeur uit aan het houden van cash geld of er waardevolle spullen mee te kopen en deze in een kluis te bewaren.
Of klanten daadwerkelijk de daad bij het woord voegen is natuurlijk de vraag. Feit blijft wel dat indien je je spaargeld op een spaarrekening houdt wanneer de rente negatief gaat, je een dief van je eigen portemonnee bent. Overigens is dat nu ook al het geval gezien de huidige rentes op spaarrekeningen.